Karadeniz Ereğli’ye yeni fabrika yapıyoruz.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şehre yatırımcıları çekmek için büyük çalışma içinde olduklarını belirterek, “İş insanlarını davet ediyor, Ereğli’yi tanıtıyor, yatırım ortamını sağlamak için Kaymakamımızla birlikte elbirliğiyle gayret gösteriyoruz. Gengroup firmasının yatırımlarıyla Ereğli’mize 500 kişilik yeni istihdam imkanı doğacak” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık : “Gengroup Şirketler topluluğu ile görüştük. Batu Beyin arkadaşları bunlar. Ereğli’ye davet ettik. Kendileriyle görüştük, Mustafa Çevik öncülük yaptı. Gengroup’un, Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı endüstriyel tesisinde sera sistemleri üretimi için gerekli tüm makine, ekipman ve çalışma lobileri olacak. Makine ve ekipmanlar arasında otomatik kalıplama, köprü vinçleri, bükme makineleri, bükme presleri, kanal ve profil üretimi için profil hatları, otomatik yükleme cihazları için presler, hidrolik masalar ve diğer ekipmanlar bulunuyor.

Greencon, tarım için gerekli hava, ısı, ışık, nem dengesinin iklimlendirme kontrolünü sağlayan yüksek teknolojili modern sera projelerine imza atıyor.

Kdz. Ereğli OSB’ye kuracağı tesiste yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak. Bu firma halen Antalya’da faaliyet ediyor. Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapıyor. Kendisi seracılık yapmıyor, büyük seraların imalat işlemlerini ve ihracat yapıyor. Bu bölgede dahi ustalar olduğu için onları ikna ettik. Aynı zamanda malzemelerin büyük bölümünü de Ereğli’deki fabrikalardan aldığı için burada işlemlere başladılar. Tahmin ediyorum fiili olarak da yatırıma başlamak üzereler. Bu, hayırlı olsun Ereğli’ye.” dedi.

Diğer

İlgili Haberler

2021 yılını planlıyoruz

Gengroup olarak 2021 yılını planlıyoruz…Antalya Adalya otelde 18-19 Ocak 2021 tarihlerinde İstanbul ve Antalya ofis

Ereğli Boru’ya 2. Fabrika

İstanbul merkez binamızda, GenGroup Tarım Yatırımları A.Ş. ve Tekay İnşaat arasında imzalanan protokol ile Karadeniz